3 lekce od úspěšných

V dnešním článku nám tajemství svých úspěchů odhalí tři osobnosti, které dosáhli úspěchy v tom co je naplňovalo.

 

Wayne Gretzky – Dělej to, co miluješ.

Wayne Gretzky

 

 

 

 

 

 

 

Wayne Gretzky je považovaný za nejlepšího hokejistu v historii NHL. Za svůj úspěch vděčí v první řadě své lásce k hokeji.

A čemu vděčí za úspěch právě on? Ve své biografii svojí cestu za úspěchem popisuje takto:

Všechno co jsem chtěl dělat v období zimy, bylo na ledě. Vstal jsem ráno a bruslil jsem od 7:00 do 8:30, šel jsem do školy, přišel jsem zpět v 15:30, zůstal jsem na ledě až do té doby, dokud mě moje mámy nedonutila jít se navečeřet, jedl jsem v bruslích a potom šel bruslit až do 21:00. V sobotu a neděli jsme měli velké zápasy, ale večer byl můj čas. V našem sousedství bylo takové pravidlo, že já jsem na ledě musel být sám nebo se svým otcem.

 

Michael Jordan – Neúspěch je součástí úspěchu.

Michael Jordan

 

 

 

 

 

 

Michael Jordan je dnes sportovní legendou americké NBA.

Minul jsem víc jak 9000 střel v mojí kariéře. Prohrál jsem téměř 300 zápasů. 26 krát mi byla svěřena odpovědnost střelit vítězný koš, ale já jsem minul. Neuspěl jsem znova a znova v mém životě. A to je důvod, pro který jsem nakonec uspěl.

 

Randy Pausch – Začněte si život užívat hned.

pausch

 

 

 

 

 

Randy Pausch byl vysokoškolský profesor, který se proslavil svojí přednáškou o životě, kterou přednášel, když sám umíral. A v ní zanechal tento odkaz.

Když jsem řekl prezidentovi Cohenovi, že jdu přednést tuto řeč, poprosil mě, abych jsem jim pověděl o tom jak se bavit, protože právě proto si mě on pamatuje. Já jsem řekl, že to udělám, ale to je jako kdyby ryba mluvila o důležitosti vody. Já prostě nevím, jak se nebavit. Umírám a bavím se a budu se bavit každý další den, který mi zůstane, pokud ne je jiný způsob jak to hrát.

      Fortulion.cz
      Logo