Warren Buffett si už v 16-ti letech dokázal vydělat 53 tisíc dolarů. Jak?

Zatímco chlapci v 16 letech běhají za holkami a věnují se svým zálibám, Warren Buffet v tomto věku již slušně vydělával. Kolik? Neuvěřitelných $53,000, což je mimochodem něco málo přes 1,1 milionů korun. Taky proč ne, má čuch na peníze a ví, kde se vyplatí investovat, což ho umístilo i do seznamu nejbohatších lidí planety. 

Warren Buffett již od útlého věku měl dobrý vztah k penězům, v šestnácti si byl schopen vydělat více jak jeden milion korun. Jak?

Automat s pinballem

Lidé jsou pro zábavu schopni utratit celkem slušné jmění, toho Buffett využil. Koupil si za 25 dolarů starý pinballový automat, oslovil svého kamaráda Dona Danleyho, aby ho opravil a začal vydělávat. Automat umístil do holičství Franka Erica, aby si klienti zkrátili čas čekání. Za nedlouho se z toho stal hit. Hnedka první den to Buffetovi hodilo 4 dolary.

Prodej repasovaných míčků

Jak vydělat jmění na prodeji golových míčků? Musíte myslet jako Warren. Ten měl velmi dobrý kontakt, který mu prodával použité golfové míčky za 3,5 dolarů. Vzhledem k tomu, že vypadaly jako nové, Buffett je repasoval a prodal je o 2,5 dolarů dráž.

Dostihový trik

Buffett je znám svou láskou k dostihům, už jako mladý chodil se svým kamarádem na dostihy. Nebyl však plnoletý, nemohl tedy sázet. Využíval tedy nevědomostí lidí a z každého dostihu si odnesl v kapse celkem služný obnos.

l

Už v šestnácti letech byl matematický génius a uměl si spočítat, jak nejlépe vydělat

Trik spočíval v tom, že lidé, kteří na dostizích byli poprvé, si mysleli, že cena se dostává pouze za první místo. Opak je však pravdou, pokud kůň skončil na druhém či třetím místě, stále měli nárok na výhru.”Když lidé s hněvem vyhazovali své tikety, my jsme se dobře bavili,” komentuje své mládí Buffett.

Tip za 25 centů

Dostihy byli pro ně zlaté doly, nevydělávali jen takto, ale zároveň i prodejem tipů. Jednoduše věděli, který kůň má největší šanci, sepsali to na psacím stroji a na dostizích prodávali za 25 centů. Jak prosté.

Prodej kalendářů

Warren Buffett také jako mladý roznášel noviny. Dokázal však uvažovat a přemýšlet, jak tuto aktivitu spojit s něčím výdělečnějším. Využil tedy sítě novinových odběratelů a při roznášení novin prodával kalendáře. “Jen z novin jsem si vydělal přes 175 dolarů měsíčně, což bylo více než měli někteří mí učitelé” uvádí v biografii Sněhová koule.

Inspirováno: BusinessInsider

Ohodnoťte

      GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pokud budete chtít údaje odstranit, tak nás kontaktujte na info@fortulion.cz