Úspěch = harmonie života

Máme tu čas letních dovolených, čili čas klidu, radosti a pro mnohé čas vytouženého odpočinku. Někdo se věnuje své rodině, někdo odjíždí na dovolenou nebo jen relaxuje. Každý to co má nejraději, a to co mu pomůže resetovat mysl od pracovních povinností a načerpat novou inspiraci.

S tímto obdobím je spjato i vítání nového roku. Začíná nový  školní rok a nám přináší nové plány, novou motivaci, nové vize pracovního a osobního života. Na začátku jsem psal o odpočinku, a při něm i zůstanu. Samozřejmě důležité jsou i nové plány, ale někdy je potřeba zastavit se, rozhlédnout se kolem sebe a řádně si vydechnout.

Na začátku mé kariéry obchodníka v přímém prodeji jsem se dostal do kontaktu s pár lidmi, kteří byli opravdu zapálení pro svou práci. Z počátku mě to motivovalo, abych byl na stejné úrovni. Prostě se jim podobat v aktivitách a píli. Bylo mi vtloukáno do hlavy, že správný manažer pracuje “do němoty”. Musí práci a úspěchu obětovat úplně všechno. I pokud jde o rodinu, o kamarády, prostě cokoli. Byl jsem nezkušený, a tento systém mě dostal. Na pár měsíců. Najednou jsem byl nucen vynechávat pro mě dost důležité rodinné aktivity, různé zájmy, které jsem měl. A tady nastal problém. Nemělo pro mě existovat nic jiného jenom práce. To byl celý kámen úrazu. Cítil jsem se jako bych dostal “zaracha” na svůj vlastní život.

Život zmíněných lidí je velmi stručný. Od rána do večera práce, a zase jen práce. Měli, a stále mají, doma malé děti, které ani nevidí usínat, natož si ještě s nimi hrát. To je pouze jeden z příkladů. Ptám se o čem je takový život? Doslova o ničem. Někdo si řekne, že ho jeho práce baví natolik, že při ní i relaxuje. Ale zkuste se podívat na své nejbližší a zeptat se, jestli je to s vámi baví.

Nezapomínejte na to, že ty největší a hlavně dlouhodobé úspěchy vznikají právě tehdy, když je vytvořena opravdu dokonalá harmonie mezi pracovním a osobním životem.

Ohodnoťte

      GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pokud budete chtít údaje odstranit, tak nás kontaktujte na info@fortulion.cz