Trenér celebrit Tony Horton říká, že toto je jedna velká chyba, kterou lidé dělají při hubnutí

Tony Horton je jeden z nejviditelnějších lidí – jestli ne ten nejvíce viditelný – ve všech amerických fitness zařízeních. Za úspěch vděčí vynalezení P90X, což je nejúspěšnější domácí fitness program všech dob.

Pravděpodobně největší důvod, proč miliony a miliony lidí začínají fitness programy, je takový, že chtějí zhubnout. A samozřejmě většina programů, včetně P90X, přichází s komplexním dietovým režimem, který doprovází fitnessovou část.

SANTA MONICA, CA --AUGUST 03, 2010--Tony Horton, 52, fitness personality and the face of the workout video system P90X, is photographed demonstrating a workout from his hit series, in his Santa Monica home gym, Aug. 3, 2010. (Photo by Jay L. Clendenin/Los Angeles Times)

Je přirozené se Tonyho tedy zeptat, jaká je podle něj nejtěžší věc pro lidi, kteří chtějí začít s programem určeným k hubnutí. Podle něj je to všechno o inflačních očekáváních a ne o tom, žít v přítomnosti.

„Disciplína. Být vytrvalý. Očekávání, že výsledky a změny přijdou rychle. To je důvod, proč většina lidí končí po prvním nebo druhém týdnu. Výsledek se nedostane přes noc,“ říká Tony Horton.

Tony také vysvětluje: „Vytvořil jsem program na 90 dní – všechny jsou tedy devadesátidenní, protože někdy, pro mnoho lidí, mají jiné začínající body. Pokud chce 42-letý muž shodit 30 kilogramů, určitě má jiný startovací bod než 27-letá bývalá gymnastka, která chce shodit 5 kilo. A tak musíte být tak nějak spokojený s celým procesem. Být v pohodě při nutnosti se změnit, být v pohodě s neschopností udělat zezačátku mnoho cviků… Není to, jako když někdo řekne ‚Chci vyšplhat na Mount Everest‘ a jen tak vezme popruhy a zařízení a jde. Musíte vědět a mít na paměti, že musíte udělat mnoho kroků mezi myšlenkou a výsledkem. Hubnutí a nabírání kondičky je stejná věc.“

JSDS8249_w1

A jakou radu by Tony dal lidem? Na co by se měli soustředit místo fixování se na výsledek hubnutí a na to, jak by mohli vypadat?

„Moje rada lidem by byla – jděte na to pomalu. Je odliv a je příliv, budete mít dobré dny a budete mít špatné dny, budete se cítit silní, budete se cítit slabí. Překonejte svá očekávání, přestaňte myslet na to, jak doufáte, že budete vypadat v budoucnu a prostě zůstaňte v přítomnosti.“

„Moje věta zní ‚dělejte to nejlepší a zapomeňte na to ostatní‘. Řekl jsem ji asi 18 milionkrát a jde opravdu jenom o tohle. Dělat to nejlepší znamená ukázat se, být v pokoji a vidět co se stane a neočekávat stejný výkon jako jste dokázali před dvaceti lety nebo jako dokázal někdo jiný, koho znáte. Jde o neustálou změnu a spokojenost s realitou. Realita je věc, která se vám opravdu děje a pokud se s tím nedokážete vyrovnat, vždycky budete bojovat.“

Nejen cvičení, ale základem je i správná strava a doplňky. Např. z eshopu Aktin.cz

5 (100%) 2 hodnocení

      GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pokud budete chtít údaje odstranit, tak nás kontaktujte na info@fortulion.cz