Stát se TOP manažerem? Základem je komunikace a přirozená autorita

Vystudovali jste prestižní vysokou školu a navíc máte určité znalosti přímo z praxe? Myslíte si, že máte automaticky nárok nebo jednoduchou cestu k vysněnému platu a teplému místu v TOP managementu? Podobné představy má většina čerstvých absolventů nebo lidí, kteří shánějí práci a mohou se ohnat vysokoškolským studiem i znalostmi z předcházejících pracovišť. I když vám tyto hodnoty přidávají plusové body k zisku zaměstnání, aktuální trendy poukazují na další důležitý aspekt, který dokáže celkem citelně rozhýbat misky vah a tím je vaše osobnost.

Direktivní styl řízení lidí už není cool

Moderní doba se neustále vyvíjí a společně s tím i nároky na top manažery. Dnes už nestačí pouhé papíry, doporučení a doložitelná praxe. Personalisty zajímá především vaše vůdčí schopnosti, vyzařování přirozené autority, schopnosti motivovat zaměstnance k vyšším výkonům a v neposlední řadě i vaše schopnost ovlivňovat a přínos nových pozitivních okolností pro celou společnost vaším nástupem.

Sami tedy vidíte, že sebelepšího informativně a prakticky napěchovaného uchazeče může předběhnout člověk, který se svým přednesem dokáže prodat a přinést společnosti pocit, že právě on je ten pravý a to se nikdo z papíru nedozví.

Personalisté zvyšují nároky

Personalisté se nestali vybíravějšími jen z toho důvodu, že by doposud nedokázali do společnosti přivést kvalitní top manažery. Z důvodu neustále narůstající konkurence je zkrátka nutné, zajistit si ty nejlepší a to bez přísného výběrového řízení dosáhnout nelze. Právě z těchto důvodů se personalisté zaměřují nejen na vaše znalosti a praxi, ale také na osobní styl a vaše předpoklady pro výkon dané pozice.

Odmítnutí ve výběrovém řízení neberte jako životní neúspěch, čím výše se hlásíte, tím tvrdší je konkurence, pokoušejte se dále. Naopak berte to jako pozitivní zkušenost, jelikož jen tak ve skutečnosti naleznete to nejvhodnější zaměstnání, když vám nabídnou práci tam, kam si samotní personalisté myslí, že doopravdy patříte. Pamatujte, že nyní nejde jen o znalosti, ale o schopnost komunikovat s potenciálním předpokladem se stát vůdcem.

Na vysokoškolské vzdělání se nezapomíná

Samozřejmě, že tímto článkem nechceme dát najevo, že by se na vysokoškolské vzdělání zapomínalo, to skutečně ne. U TOP manažerských postů je vysokoškolské vzdělání jasným ukazatelem, že má cenu vaší osobní kariéru prozkoumat a dát vám u pohovoru šanci. Na oboru studia až tolik nezáleží. Rovněž není žádnou výjimkou, že na danou pozici se doporučí člověk s mnohem nižším  než doporučeným vzděláním, to však jen za předpokladu, že splňuje všechna ostatní kritéria a stává se tak pro společnost zajímavým kandidátem na TOP manažerský post.

Česká republika se momentálně řadí mezi země, které mají nejnižší zastoupení vysokoškolsky vzdělaných lidí od 30 – 34 let. Naopak nižší ročníky tuto pověst rapidně vylepšují. Nové generace si moc dobře uvědomují, že bez řádného vzdělání se na lukrativní posty nikdy nedostanou. Velkým hitem současnosti je i vzdělávací studium na MBA, která dokáže dokonale rozvinout vaše manažerské schopnosti a otevřít vám cestu k lepším místům a uplatnění. Po absolvování tohoto studia získáte i mnohem lepší platové ohodnocení.

 

Ohodnoťte

      GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pokud budete chtít údaje odstranit, tak nás kontaktujte na info@fortulion.cz