Nenechte se odradit

“Úsilí se projeví pouze tehdy , když se člověk odmítne vzdát!” – Napoleon Hill

Cesta k úspěchu není snadná. Můžeme ji přirovnat k překážkovému běhu. Důležité je čerpat z něj energii, kterou postupně přeměňovat na vítězství. Nenechte se zastavit překážkami! Naučte se je nepovažovat za zábranu. Upřete svou mysl na výzvu, se kterou se popasujete v dobré náladě. Nebojte se. Buďte trpělivý. Sám Napoleon řekl: “Vítězství patří nejvytrvalejším!” A stal se z něj císař Francie.

Úspěch bude pro Vás ta nejlepší odměna za překonané překážky. Vždyť i sám neúspěch je jen dalším krokem na cestě úspěchu. Přestaňte se bát a vykročte .

Člověk se nejlépe učí na příkladech. Zde je pár ukázek:

  • Thomase Edisona poslali ze školy domů, protože z něj měli pocit, že je hloupý. Nakonec se z něj stal jeden z největších vynálezců na světě.
  • Benjamin Franklin byl synem chudého výrobce svící. Školu navštěvoval pouze rok. Svou vytrvalostí se sám učil filozofii, financím, politice, diplomacii, cizím jazykům. Považujeme ho za jednoho z nejvzdělanějších Američanů své doby.
  • James Watt chudý chlapec, kterého učila matka doma. Vynálezce parního stroje.
  • Albert Einstein, jehož učitelé označovali za chlapce s pozdním duševním vývojem. Mluvit začal ve čtyřech letech, číst v sedmi. A stal se z něj génius v oblasti fyziky.
  • Isaac Newton patřil v dětství k posledním žákům ve třídě. Vychovávala ho pouze matka v chudých poměrech. A objevil zákon gravitace.
  • Beethoven v dětství dostal doporučení od učitele hudby, že se nikdy ničemu nenaučí a při u hudby nemá co dělat. Známe ho jako skladatele i poté co ztratil sluch.
  • Henry Ford musel nejprve pětkrát zbankrotovat, dokud dosáhl svého úspěchu.
Ohodnoťte

      GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pokud budete chtít údaje odstranit, tak nás kontaktujte na info@fortulion.cz