Kdo je L’Oreal?

Krása jí sluší

Téměř každý den si všechny ženy na světě, své tělo zkrášlují různými kosmetickými výrobky. Než vyjdou z domu do práce, školy, absolvují setkání, rande, nevyhnou se tomu rituálu před zrcadlem. Ale skoro žádnou z nich a ani nás muže asi nenapadne se zamyslet, kdo vlastně stojí za zrodem těchto výrobků krásy, které používáme každý den a za které nám každý měsíc několik korun odejde z peněženek dobrovolně. Pokud vyslovíme název L’Oreal co vás napadne? Jednoznačně kosmetika nebo jejich slavné slogany “Krása jí sluší” nebo “Vy zato stojíte”. V dnešním článku bych vám rád představil milé slečny a dámy právě dvě osoby, které vám tyto kosmetické produkty přinášejí již několik desetiletí.

Historie značky L’Oreal

Již v roce 1907 se Eugen Schueller povoláním chemik, zabýval výzkumem, který by přinesl barvu na vlasy, která by byla citlivá a zároveň velmi účinná. Během výzkumu se mu nakonec podařilo dosáhnout účinku barvy jakého si přál a barvu nazval Aureole. O dva roky později si nechal zaregistrovat název “Société Française de Teintures Inoffensives pour Cheveux” – něco ve smyslu: Francouzská společnost na výrobu nezávadných barev na vlasy. Dnes tuto společnost již známe pod značkou L’Oreal a jejich prioritou je stále výzkum barev jako důležitá součást jejich marketingu a toho, aby jejich výrobky byly co nejbezpečnější a nejšetrnější pro lidské vlasy. L’Oreal původně začal s barvami na vlasy, ale dnes pod ně patří více než dvacet dceřiných společností. Každá z nich se zaměřuje na jiný typ kosmetických výrobků jako jsou šampóny, make-upy, spirály na oči, laky na vlasy atd.

Liliane Bettencourt

Liliane Bettencourt

Po smrti Eugena Schueller zdědila v roce 1957 celou firmu a také majetek v hodnotě několika miliard dolarů jeho jediná dcera Liliane, která měla 35 let. Jejím manželem je Andre Bettebcourt, který se později stal ministrem zahraničních věci a kultury. Liliane Bettencourt je téměř vždy zařazena mezi první dvacítku nejbohatších osobností v kategorie – Nejbohatší žena. Mohlo by se zdát, že Liliane po zdědění takového majetku ve svém životě nepohne ani prstem a bude si majetek pouze užívat. Není tomu vůbec tak. Liliane v roce 1987 založila nadaci Bettencourt Schueller, díky které podporují mladé lidi v oblasti medicíny, kultury a sociálních problémů. Také značku L’Oreal často spojujeme s nadací UNESCO a podporou žen, které pracují ve vědecké oblasti. Osobně se mi líbí, že společnost L’Oreal i takovýmto způsobem spojuje krásu ženy s vědou.

loreal

Ohodnoťte

      GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pokud budete chtít údaje odstranit, tak nás kontaktujte na info@fortulion.cz