Kariéra vám může zničit i život, nedovolte to

Kariéra je v našich životech velmi důležitým aspektem a mnohdy je symbolem našich kvalit. Podle toho, na jakém stupni se nacházíme, získáváme patřičné ohodnocení. Ctižádostivost je proto na místě, ovšem nesmíme to s ní přehnat. Jako začínající zaměstnanec asi nebudete celý život chtít třídit nekonečné množství spisů a kontrolovat, jestli je vše v pořádku. Vařit kávu ostatním nadřízeným a přednášet jim své poznatky. Každý se zdravým smyslem pro tah na branku si přeje dostat se výše a získat tak vše, co si v aktuálním životě přeje.

V případě, že máte rodinu, je kariéra mnohdy úhlavním nepřítelem, který dokáže rozdmýchat vody nad jinak poklidnou hladinou. Čím více vyděláváte, tím více se vracíte ze svého zaměstnání později. Nestíháte důležitá vystoupení svých dětí, manželka se cítí zanedbaná a kolikrát zapomenete i na oslavu jejích narozenin. Přijde vám to jako scénář z hollywoodského filmu? Věřte, že jsou založené na skutečných životech a situacích, rodina a kariéra vyžaduje citlivý přístup a optimální harmonii, v opačném případě se může jedna z věcí rozbít.

Drogová závislost

Z celosvětových průzkumů vyšlo najevo, že právě úspěšní a mimořádně vytížení lidé tíhnou k nejrůznějším závislostem. Ve většině případů se jedná o konzumaci kokainu ve svých oblíbených klubech, ale i na toaletách podniku. Kokain je udrží v bdělosti a dokážou se zbavit zbytečných emocí, mysl se projasní a dokáží pro svou společnost udělat maximum. Jde ovšem o smlouvu s ďáblem, jelikož závislost na kokainu s sebou přináší celou řadu problémů, a to nejen těch zdravotních. V neposlední řadě se kariéristi přejídají a příliš pijí a ve své podstatě jsou mnohem méně šťastnější.

Přestaňte mrhat svým časem

Jakmile se dostanete do své kanceláře, pokuste se veškerý čas využít k produktivní činnosti. Snažte se být nejproduktivnějším člověkem v celé společnosti. Díky tomu se nebudete muset potýkat s přesčasy, kde se dohání resty. Procházky pro kávy, na cigaretku, diskuze s kolegy o fotbalovém zápase. To vše může počkat, pracujte, nevšímejte si ostatních. Na konci směny budete určitě první, kdo opustí svou práci včas a stihne se svou manželkou a dětmi společnou večeři.

Přestávky vedou k lepším výkonům

V nedávné době proběhl zajímavý výzkum, kdy byl dvou skupinám studentům zadán stejný úkol. Jedna skupina pracovala nepřetržitě a ta druhá byla několikrát vyrušena s tím, že práci odložili. V těchto pauzách dostali za úkol si zapamatovat několik číslic, svou pozornost tak odvedli k jinému úkolu. V konečném důsledku byli v řešení původního úkolu mnohem efektivnější, proto jsou přestávky tolik důležité. Nekonečná práce bez sebemenší pauzy je spíše kontraproduktivní.

Zmírňujte stres

Každý člověk, který vykonává pravidelně náročnou práci, se dostává pod nepříjemný tlak. Vlivem tohoto stresu se zpomaluje výkonnost a zaměstnanec se tak stává méně produktivním. Skvělým pomocníkem právě pro kancelářská zaměstnání je cvičení. Díky pohybu se zaměříte na zcela jiné myšlenky a alespoň na malou chvíli se dostanete do jiného prostředí.

Pokud se nenecháte kariérou doslova ovládnout, můžete vést relativně spokojený život, a to i v rodinném kruhu.

 

Ohodnoťte

      GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pokud budete chtít údaje odstranit, tak nás kontaktujte na info@fortulion.cz