Karel Janeček radí, jak uspět v byznyse

Jeho počítače uzavírají až třicet obchodů za vteřinu a přinášejí mu obrovské zisky. Londýnská burza kvůli němu musela změnit svá pravidla, vyhazují ho z casin, ale on se nenechá odradit a chce změnit Česko. Založil několik nadací a objíždí města s projektem Pozitivní evoluce. Dnes vám poradí, jak uspět v podnikání.

Karel Janeček se narodil téměř před čtyřiceti lety v Plzni. Už od malička měl velmi rád různé logické hry, hodně přemýšlel a našel zalíbení v matematice, díky které má jiný pohled na svět. Vystudoval MAT-FYZ na Univerzitě Karlově v Praze a na univerzitách v USA si dodělala tituly MBA a PhD.

Vysvětlil nám, jak se učil hru BlackJack. Přečetl si celou knížku a napsal k této karetní hře počítačový program, po kterém prahli profesionální hráči, ale i casina. O sobě říká, že je hlavně vědec. Vyučuje na na Matematicko-fyzikální fakultě UK v Praze pravděpodobnost a stochastickou analýzu. Svoje znalosti matematiky a stochastické analýzy a matematického modelování využívá hlavně v byznysu.

V roce 1995 založil firmu RSJ Algorithmic Trading, která je dnes největším tvůrcem trhu na světových burzách s finančními deriváty a je neskutečně úspěšná. Roční obrat RSJ je aktuálně větší než 2 879 000 000 000 000 korun, což jsou stonásobky rozpočtu České republiky. Mezi hlavní výhody Janečkova podnikání patří úplná nezávislost na zemi, ve které se zrovna nachází. Proto není atraktivní pro české politiky a lobbisty. Když by se něco stalo s vládou nebo zemí, tak se může s firmou plynule přesunout na jiný kontinent, aniž by to někdo zjistil.

Karel Janeček vám teď poradí jak využít rozumu v byznysu a uspět.

Využijte svoje schopnosti, nesázejte na kontakty. Radí, že důležité je umět něco lépe než ostatní. Nemůžete stavět podnikání na tom, že máte kontakty.

Využívejte i taková řešení, která nemusí být teoreticky dokonalá. Rozlišujte mezi velkými a malými tahy. Pokud praktikujete dvě stejně složitá vylepšení, tak mohou mít nesrovnatelný dopad z hlediska užitečnosti.

Nesmíte uvažovat ve stereotypech, ale logicky. Přistupujte k problémům logicky, nikoliv na základě tradičních schémat.

Riskujte, ale využijte přitom instinkt. Je potřebné, aby jste rozvíjeli instinkt na základě zkušeností a nebojte se používat ne naprosto přesné odhady.

Karel Janeček radí: “Obklopte se těmi nejlepšími lidmi s výjimečnými schopnosti a používejte ty nejlepší technologie”.

Udržujte se stále na cestě ke své vizi, i kdyby vás okolí od toho odrazovalo. Vystupte ze své zóny pohodlí.

Pozorujte na čem vydělat. Hledejte takové situace, které v normálním světě fungují nelogicky nebo neefektivně. Právě takové situace budou nejatraktivnější pro byznys.

I když devětkrát prohrajete, tak můžete poté desetkrát vyhrát. Nebojte se riskovat, pokud si můžete spočítat, že při opakovaných pokusech můžete spíše vydělat než prodělat.

Karel Janeček je skromný, ale zároveň sebevědomí člověk, který ví, co dělá. Založil Nadační fond proti korupci, který pomohl nastartovat změny ve společnosti. Dokázal objasnit kauzy, které byly do nedávna ještě zametány pod koberec. Pochopil stejně jako Radim Jančura, jaký je smysl života. Že je potřeba předávat dobro, a tak objíždí města po celé České republice s projektem Pozitivní evoluce. Snaží se s ní vyvolat celospolečenskou diskusi o hodnotách a vrátit lidskou společnost na správnou cestu. A tou cestou je vytváření hodnot a prožití kvalitního obohacujícího života pro každého jednotlivce.

Jedna věta na závěr: “Největší vzdělanci bývají sice chytřejší než ostatní, ale často si za to nic nekoupí”.

Ohodnoťte

      GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pokud budete chtít údaje odstranit, tak nás kontaktujte na info@fortulion.cz

    Komentáře / diskuse / hodnocení