Jordan Belfort – Muž, který dobyl Wall Street

Loňský rok se dostal do kin snímek nazvaný “Vlk z Wall Street”, kde v hlavní roli vystupoval známý a oblíbený herec Leondaro DiCaprio. Film pojednával o životě makléře, který si založil vlastní firmu, vydělával miliony, bral drogy a utrácel za prostitutky. Avšak, zajímalo vás, jaký byl opravdový Jordan Belfort? Věřte, ale 180 minut filmu o něm nevypovědělo úplně všechno.

Jordan byl rozený podnikatel, který v sobě měl neuvěřitelný talent – dokázal člověka donutit ke všemu. Vydělával si již od osmi let, kdy roznášel noviny. Ve svých dvanácti odhazoval sníh v sousedství, samozřejmě za peníze. Dále v šestnácti pro změnu chodil po pláži a nabízel lidem vodové nanuky, zde se dá konečně mluvit o nějakém výdělku.

Milionář ve 26 letech

O deset let později – ve svých 26 letech vydělával milion dolarů týdně, stal se jakýmsi symbolem úspěchu. Jeho talent byl mimořádný a skoro každý makléř z Wall Street mu ho záviděl. Avšak moc dlouho se na výsluní Wall Street tento vlk neohřál. Dopadl těžce na tvrdou zem vězeňské cely, kde strávil 22 měsíců svého života. Mohl alespoň přemýšlet.

Dráha plný luxusu, drog a prostitutek

Snad každý, kdo film viděl či četl knihu, ví, že Jordan si užíval nekončící zábavu v podobě luxusu, drog a prostitutek, ta začala už při počátcích jeho úspěchu a do jeho konce se nezastavila. Jordan Belfort byl neuvěřitelný, skoro každý člověk se ho ptal, jak to dělá. Jak při takovém množství užívaných drog dokáže plně pracovat a vydělávat miliony dolarů. Vždyť bral sedm tvrdých drog v jednu dobu, z toho byly minimálně tři nelegální. A dávkování každé z nich, které Jordan užíval, by stačilo klidně na pokrytí nějakého sportovního týmu.

Stačí, když zmíníme třeba Belfortovy “bílé lentilky”. Výrobce je označoval jako Quaalude zkráceně jako „Luds“. Jsou to celkem silná sedativa, která dle vědců dokáží dostat do bezvědomí i 100  kilového chlapa až na 8 a půl hodiny. S Belfortem to skoro nic neudělalo, neboť jeho závislost byla tak velká, že tyto sedativa užíval čtyřikrát denně spolu s dalšími drogami a alkoholem. Přičemž bylo zázrakem, že Jordan stále fungoval na 100%.

Jordan byl neuvěřitelný, dokázal přežít i situace, které by jen tak někdo nevydržel – po psychické stránce. Za zmínku stojí například známá příhoda s jeho luxusní 51 metrů dlouhou jachtou, která byla kvůli nepříznivým podmínkám potopena u Sardinie. Zde také musela posádka lodi společnými silami dostat vrtulník, stojící na heliportu do moře, aby tam mohla přistát speciální jednotka italské námořní pěchoty, aby je mohla všechny zachránit. O deset dní později dokonce havarovalo i Belfortovo soukromé letadlo, kterého mělo dopravit zpět do Spojených států.

Belfort je opět úspěšným

Asi každého nyní napadá, jak vůbec toto všechno mohl Belfort dokázat, když byl navíc takřka nonstop pod vlivem drog. K smrti měl několikrát sakra blízko, dokonce po incidentu s jachtou a letadlem chtěl spáchat sebevraždu. Když k tomu přidáme jeho dluh 100 milionů dolarů, do kterého se po odsouzení dostal, tak je takřka neuvěřitelné, že se z toho dokázal dostat a dnes je opět úspěšným.

Sám Belfort říká, že jeho motorem, který ho po propuštění z vězení opět nastartoval, byl fakt, že ať už člověk udělal kdysi cokoliv, dnes není svou minulostí. Je tím, co všechno dobrého a poučného si dokáže ze své minulosti vzít. Zastává také názor, čím větší chyby se člověk dopustí a čím tvrději dopadne na dno, tak se z toho dokáže více věcí naučit.

Ohodnoťte

      GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pokud budete chtít údaje odstranit, tak nás kontaktujte na info@fortulion.cz