Jak zvýšit vaši sebedůvěru?

Znáte to. Při rozhovoru několika lidí mlčíte, přinejlepším mluvíte jako poslední. Pokud vejdete do konferenční místnosti hledáte především místo vzadu. Nehledáte příliš často oční kontakt a kontakt s cizími lidmi je pro vás tabu.

Malé sebevědomí

Dá se sebevědomí zvýšit? Jak dosáhnout toho, aby mě lidé vnímali jako sebevědomého člověka? Tyto otázky pravděpodobně řeší mnoho z nás. Řeknu vám proto zaručené metody jak na to, aby vás lidé vnímali jako sebevědomého člověka plného energie.

  • Aktivita. Aktivita léčí strach. Čím více vyčkáváte v různých situacích, tím více si ničíte svou sebedůvěru. Proto při rozhovorech mluvte jako první. Nebojte se vyjádřit svůj názor. Buďte aktivní v celém svém životě. Pamatujte, pasivita zabíjí naši sebedůvěru.
  • Myslete pozitivně a do své hlavy vkládejte především pozitivní obrazy. Častokrát si představíme fiktivní negativní konec bezvýznamné situace a podvědomí nám zabrání provést aktivitu. Zkuste více přemýšlet nad pozitivními věcmi. Negativní myšlenky vám zabraňují jednat. Pokud nečiníme, naše sebedůvěra tím upadá.
  • Uvědomte si, že každý na koho se podíváte je také člověk jako vy. Ať už je to osobnost, celebrita nebo váš soused, nikoho z těch lidí se nemusíte bát. Nikdo z vás nekousne. Mnoho lidí si představuje nějakého člověka v mnohem lepším světle než sebe, a to ničí jeho sebedůvěru. Jenže každý je jen člověk a vy budete sebe vnímat v takovém světle v jakém vy chcete. Proč by člověk měl nad sebou přemýšlet negativně?
  • Choďte o 25% rychleji než dosud. Vaše tělo tehdy říká “musím vyřídit rychle něco důležitého a teď jdu na důležité místo”. Toto potřebujete ze sebe vyzařovat.
  • Neustále vyhledávejte oční kontakt. Oční kontakt vám pomůže v budování vaší sebedůvěry. Pokud při rozhovoru díváte jinam a ne do očí, dáváte tím najevo, že si nejste jisti svými slovy případně, že nemluvíte pravdu.
  • Všude, kam přijdete sedejte si především dopředu. Lidé si vždy sedají dozadu a tím vyzařují, že se bojí toho co je před nimi. Nebojte se ničeho co je před vámi a sedejte si vždy dopředu. Ve škole, na přednášce, …
  • V rozhovorech mluvte vždy mezi prvními. Pokud mluvíte jako poslední nebo rovnou mlčíte dáváte tím najevo, že si myslíte, že váš názor je nezajímaví a nejste si jím jistý. A to přece není pravda.

Doufám, že jsem vám těmito způsoby pomohl zvýšit si svou sebedůvěru. Aplikujte tyto způsoby každý den a uvidíte jaké budete mít výsledky.

Ohodnoťte

      GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pokud budete chtít údaje odstranit, tak nás kontaktujte na info@fortulion.cz