Jak ušetřit peníze? Budete se divit, kolik existuje možností

Jak se říká, každá koruna dobrá. Neříkám, že máte být extrémní kupónoví magnáti. Ale je několik skvělých způsobů jak ušetřit peníze, o kterých jste třeba ještě nevěděli.

 1. Zrušte si kabelovku.
  Vím, že si možná myslíte: „To jako vážně? Jak budu žít bez všech kanálů?“ Přežijete to. Kabelová televize stojí tolikrát více, než většina z placených internetových online vysílačů. Některé jsou dokonce zdarma, stačí se podívat.
 2. Nezapomeňte na výzkum!
  Zní to jednoduše, ale je tolik lidí, co tento krok přeskakují. Nevyberte si první pojištění, které vám někdo podstrčí pod nos nebo které uvidíte v reklamě v televizi. Vždy se porozhlédněte a vymyslete, jak byste mohli dostat tu nejlevnější variantu. Dělejte to, ať už kupujete auto nebo plenky pro miminko. Nakupujte s ohledem na kvalitu, záruku, služby a cenu.
 3. Využívejte vašich slev.
  Jste student? Senior? Splňujete jakékoli podmínky pro slevu? Většina obchodů nabízí alespoň nějakou. Využijte jí, dokud můžete!

student discount price ticket_0

 1. Dejte plnou láhev vody nebo cihlu do nádrže s vodou u vaší toalety.
  Ušetříte tím vodu a proškrtáte tak rozpočet, který běžně za vodu utratíte. A navíc uděláte dobře pro životní prostředí kolem nás!
 2. Zařiďte si členskou kartu tam, kde normálně nakupujete..
  .. A využívejte všechny možné slevy!
 3. Kupujte ve velkém.
  Když vidíte výhodnou slevu, nečekejte, že se hned tak objeví zpátky. Například si kupte hned čtyři kvalitní šampony ve slevě místo jednoho. Takové nákupy vám ušetří peníze i čas!

07tiProductsandServicesiStockphoto-1311258460873

 1. Plánujte si jídla.
  Naplánujte jídla na týden dopředu. To vám pomůže vyvarovat se chození po obchodě a sbírání věcí, které „možná budete potřebovat“, ale které nikdy nepoužijete a kvůli záruční lhůtě je dříve či později vyhodíte. Plánování jídel je skvělé. Mnoho jídel můžete také už předem uvařit a zmrazit je, a tak (pokud věříte vašim dětem se sporákem nebo troubou) můžete začít jíst hned, když přijdete z práce. Je to jednoduché.
 2. Mrazák je váš nový nejlepší kamarád.
  Mražené jídlo je často levnější než čerstvé a co je hlavní, nezkazí se. Pokud budete kupovat mražené jídlo, můžete zmenšit i četnost návštěv obchodů. Mražená jídla mají samozřejmě i své nevýhody, ale peníze zaručeně ušetříte.
 3. Zrušte vaše členství v tělocvičně nebo posilovně.
  Zvedat činky nebo cvičit jógu můžete i doma, a zdarma. A běhání venku je také zdarma, opravdu. Najděte si super nápady na internetu a budete v lepší kondici, než jakou byste měli s drahým členstvím v posilovně.

mec-spring-_u4a3495-running

 

Ohodnoťte

   GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pokud budete chtít údaje odstranit, tak nás kontaktujte na info@fortulion.cz