Návod jak být zajímavý člověk (1. část)

Dnes vám představíme tipy způsoby, jak docílit toho, aby se o vás lidé pořádně zajímali. Tento článek nám ale také může připomenout, že každý z nás je velice unikátní kousek a jak je důležité nezapomenout na to, jak je nudné zapadnout zpět do průměrnosti. Každý z nás to někdy chtě nechtě dělá a možná si připadá, že žije méně, než by si zasloužil. Ale právě proto si přečtěte tento článek – probudí vás to a možná odpoví na některé vaše otázky. Minimálně tedy na tu, jak být zajímavý a jiný, než ostatní.

Žijte svůj vlastní život. Nikdo se nekouká na lidi, kteří neustále někoho kopírují. Buďte sami sebou.

Nesnažte se být perfektní. Snažte se být kreativní a samostatní, než abyste se stále zodpovídali očekáváním lidí kolem vás.

Vymýšlejte vlastní citáty. Napadlo vás něco moudrého a originálního? Zveřejněte to na svůj web a lidé si toho všimnou. A navíc – třeba se to uchytí.

Říkejte jen to, co myslíte vážně. Autentičnost je v dnešním světě skoro zapomenutá, ale pokud už se vyskytne, dokáže ve vaší promluvě zazářit a dodat důvěryhodnost.

Ponořte se do neoblíbených aktivit. Dělejte to, co ostatní nedělají. Když se někdo moc bojí, aby vystoupil na veřejnosti, a vy s tím problém nemáte, udělejte to se vší svou vášní a energií.

Postavte se svému strachu. Lidé, kteří se věcem vyhýbají jenom proto, že se jich bojí, nikdy nemohou být zajímaví.

Posuňte limity a zlomte rekord. Pokud máte na dosah něco, čeho nikdo jiný není schopný, pak budete ve světě nejenom obdivován, ale hlavně velice zajímavý člověk.

Trochu pokory a skromnosti neuškodí. Arogance a marnost nejsou vlastnosti, které byste měli lidem předvádět za účelem, aby vás respektovali. Nezáleží na tom, jak bohatí, vysoce postavení nebo slavní jste – zůstaňte skromní s oběma nohami na pevné zemi.

Začněte svůj vlastní kmen. Buďte vůdce místo následovníka. Vytvořte si komunitu podobně smýšlejících lidí, kteří vás budou následovat a využívat vaši sílu k vytváření změny v tomto světě.

Říkejte přesvědčivé příběhy. Příběhy jsou skvělý způsob, jak sdílet s lidmi své znalosti a zkušenosti. Pokud dokážete vytvořit přesvědčivé a zábavné historky (ale pravdivé), můžete ovlivnit životy mnoha lidí. A to je zajímavé.

Pomáhejte, aniž byste čekali něco nazpět. Dobrovolně pomozte člověku v nouzi, darujte svůj čas nebo peníze a nečekejte absolutně nic zpátky. O tom je dávání.

Ohodnoťte

      GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pokud budete chtít údaje odstranit, tak nás kontaktujte na info@fortulion.cz