Henk, společník na cesty

Nizozemský obchodník měl vizi vytvořit unikátní, luxusní cestovní zavazadla, která budou ladit do milionářských limuzín svých majitelů. Zavazadla s cenou okolo 650 000 Kč byli velmi odvážným krokem, a tak vznikla značka Henk, pojemenováná po svém majiteli.

Při vývoji takto luxusních cestovních zavazadel se Henk zaměřil na dvě odvětví, které byli v době vývoje o mnoho let napřed. Těmito odvětvími byla astronautika a Formule 1. Inspiroval se používanými materiály a metodami, kterými byli zpracovány. Vznikla tak dílna, produkující první koncepty. Majitel měl jasnou představu, jak by měli zavazadla na majitele působit a co by měli splňovat. Byla tím vysoká pevnost, funkčnost, velmi nízká hmotnost a design, který nebude možné přehlédnout. Všechny požadavky byly zvládnuty a dotaženy k dokonalosti.

Každý kufr Henk obsahuje 500 částí, které jsou ručně skládány. Základním dílem je sandwichový kompozit z uhlíkového vlákna, který tvoří skořepinu zavazadla. Kompozit se dále osazuje stěnami a víky ze stejného material. Polyuretanová kola obsahují titan a bezpečnostní mechanismus z nerez oceli. Povrch těchto luxusních schránek obsahuje švýcarské stříbro nebo kvalitní dřevo ebenu, které je využíváno na výrobu houslí. Po otevření objevíte nejjemnější materiály, stěny potažené koňskými žíněmi s kombinací italského dřeva nebo kůže.

Henk zavazadlo moře

 

 

 

 

 

 

 

 

Použitých materiálů v cestovních zavazadlech je mnoho, to ale nemá žádný vliv na snadnou přepravu. Ve stěnách jsou důmyslně zabudovány 16 centimetrová výsuvná kola zajišťující téměř bezhlučnou a velice pohodlnou manipulaci. Rukojeť je vyrobená z kvalitního leteckého hliníku s ergonometrickým držením. Při tlačení nebo tažení této cestovní skříňky se vůbec nenadřete, protože je použita technologie centrálního těžiště, se kterou se namáháte s pouze 25 gramy váhy. Rukojeť můžete využít k odložení vašeho obleku nebo se dokonce na zavazadlo posadit. Nemusíte se bát, že by se jakkoliv poškodilo. Kufry Hank obsahují i bezpečnostní zámky z tekutého krystalového polymeru, které není možné přeříznout. Další výhodou je, že kufry jsou naprosto vodě odolné, i při plném ponoření.

Za předpokladu, že bude Henk ve svislé poloze, tak postranní víka otevřete pouze do úhlu 30° z důvodu bezpečného uložení obsahu i při rychlé manipulaci. Pokud zavazadlo položíte, tak se víka pohodlně otevřou až do úhlu 110°. Uvnitř naleznete přepážku umožnující uchycení v pěti polohách nebo úplné odstranění, vyrobenou z parašutistické látky.

Henk kufr

 

 

 

 

 

 

 

Každý majitel zavazadla ocení jeho velikost, protože odpovídá limitním hodnotám pro zavazdala přepravující letadlem. Všechny materiály jsou schváleny a certifikovány, tudíž je letecké společnosti nebudou považovat za hrozbu.

Ohodnoťte
      Fortulion.cz
      Logo