Elvis Presley: Záviď někomu a strhne tě to dolů. Obdivuj někoho a posílí tě to

Příběh krále rock&rollu začal 8. ledna 1935, kdy se ve městě Tupel narodil malý Elvis Aaron Presley. Nebyla to moc majetná rodina, otec Vernon Presley moc nevydělával, stále měnil zaměstnání. A jeho matka Gladys Love si našla zálibu v alkoholu, avšak i přes to to byla žena plná elánu, která se živila opravou šicích strojů. Spolu s Elvisem spatřil i světlo jeho bratříček Jesse Garon, který se bohužel narodil mrtvý. Malý Elvis tedy vyrůstal v bílé chudé čtvrti jako jedináček. Údajně byl učebnicovým příkladem „maminčina mazánka“.

První kytara

Když povyrostl a šel do školy v jeho rodném městě, vyčníval z kolektivu. Zatímco na pódiu jen zářil, ve škole byl velice stydlivý a tichý. Byl odlišný. Světlo pódia poznal již v deseti letech, kde vystoupil na pěvecké soutěži. Rodiče v něm viděli talent, k Vánocům mu tedy koupili jeho první kytaru.

Střední škola v Tennessee, kterou Elvis navštěvoval, byla také v životě hvězdy dosti klíčová. Našel si zálibu v kovbojích, proto se oblékal do podobného stylu, čímž působil dosti výstředně.

Start kariéry Elvise Presleyho

A jak oficiálně začala kariéra Elvise Presleyho? Roku 1954 si šel nahrát do studia Sun Records dva songy, které chtěl věnovat své matce. Během zpěvu ho však slyšel tamní šéf Sam Philips, který byl doslova uchvácen zpěvem dvacetiletého Elvise.

Velkou nevýhodou tohoto zpěváka však byla tréma. Před mikrofonem byl vždy nervózní jako nikdo jiný. Avšak to nikoho nezajímalo, Elvis vydal svoji první písničku That‘s All Righ, která se hnedka stala hitem.

Vstupenka na pódium

To Elvisovi otevřelo bránu na pódium. Při prvním pořádném koncertu ho opět dostihla tréma. Rozklepaly se mu nohy. Tyto charakteristické pohyby vyvolaly především u divaček vlnu nadšení.

Oficiální dobývání Ameriky nastalo roku 1955, kdy Elvis přestoupil do RCA Victor Records. Do čela amerických hitparád se dostal song „Heartbreak Hotel“. O rok později se z Elvise stala plnohodnotná celebrita. Tento rok se zapsal do dějin jako rok Elvise Presleyho.

Muž, který dobyl Ameriku a měl svůj cíl

Co však z toho všeho vyplývá? Elvis byl velká osobnost, měl však své mouchy. Avšak stál za názorem, že by ze svých nedostatků měl udělat své přednosti, což se mu dařilo. Během vystupování na pódiu se mu abnormálně klepaly nohy, za svůj styl oblečení sklízel negativní a výsměšné narážky, ale i přes to šel hrdě dál. Z chyb udělal své přednosti a tak se zapsal do historie. Můžeme tedy o něm mluvit jako o muži, který dobyl Ameriku a byl inspirujícím.

Ohodnoťte

      GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pokud budete chtít údaje odstranit, tak nás kontaktujte na info@fortulion.cz