Elizabeth Holmes nedostudovala, stojí však za revolucí ve zdravotnictví

Dá se říci, že ve světě je zažitým zvykem, že většina bohatých a úspěšných lidí nikdy nedokončila své studium. Prostě a jistě, odešli ze školy hledat si jinou cestu ke štěstí. Za zmínku stojí především zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg nebo nejbohatší člověk Bill Gates. Oba dva studovali na Harvardu, avšak studium plně nedokončili a věnovali se spíše svým zájmům, což je dostalo na jejich současné pozice.

Před nedávnem se však objevila další zajímavá osoba, která také patří do seznamu nejbohatších lidí světa. Jmenuje se Elizabeth Holmes a je nejmladší miliardářkou. Je jí třicet let a už má majetek v hodnotě 4,5 miliardy dolarů, což je na ženu tohoto věku celkem slušný výkon. Avšak, co je na tom ještě lepší? Ve svých 19 letech opustila Stanfordskou univerzitu a založila si vlastní firmu. Pojmenovala ji “Therano” a jejím hlavním cílem byla revoluce v medicíně.

Se svými plány se chtěla nejprve poradit s někým zkušeným. Zvolila tedy svého učitele chemie Channinga Robertsona. Ten však s její myšlenkou nesouhlasil a obával se, že by se po ukončení studia nemusela Elizabeth uplatnit. Zeptal se jí tedy na to, proč to vlastně chce riskovat, Elizabeth odpověděla: “Chci vytvořit úplně novou technologii, která by lidstvu pomohla ve všech případech, nezáleží přitom na geografii, etnice, věku ani pohlaví.”

Šla dále za svým cílem, vytrvala

Avšak lidé jsou paličatí a nenechají si nic vymluvit. Mladá miliardářka se tedy zaměřila na svůj cíl – vytvoření technologie, která by značně zjednodušila krevní testy. Je pravda, že na tuto novou technologii nepřišla za týden, na výzkumu pracovala dlouhých deset let. Vytrvala, řekla si, že nepřestane, dokud její výzkum nenabere dobrý směr a dokud nebude mít nějaké pozitivní výsledky. Díky jejímu přístupu vymyslela novou technologii odběru krve, stačí jen maličké bodnutí do prstu a speciální nádobka zvaná nanotainer, která se naplní krví. Výhodou tohoto způsobu je především to, že si takový odběr krve může udělat i člověk sám doma, protože je to jednoduché a hlavně laciné. Podstatným je samozřejmě i to, že je to bezbolestné, přenosné a především rychlé.

A jak to nyní se společností vypadá nyní? Firma Theranos má v současné době hodnotu 9 miliard dolarů, Elizabeth z toho vlastní celých 50%, což ji dostalo do první pětice (mezi nejmladší) v rozsáhlém seznamu 400 nejbohatších Američanů.

 

Ohodnoťte

      GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pokud budete chtít údaje odstranit, tak nás kontaktujte na info@fortulion.cz