Dovolená jen pro výjimečné

Začíná jaro, a pokud to pro vás není to pravé období, tak si ho můžete zpříjemnit krásnou dovolenou. Karel Komárek založil na podzim novou cestovku, ve které ale nenajdete termíny dovolených a ceny. Pokud mate dostatek peněz, tak pro vás dokáží připravit, co budete chtít.

Přejete si vidět východ slunce v chatě někde uprostřed Himalájí, letět balónem stepy Namibie, ztrávit noc ve švédském hotelu, který je vytesaný z ledu nebo se procházet dva měsíce po Antarktidě. Žádné ceny ani termíny. S polopenzí ani nepočítejte. Jen dokonalá dovolená, kterou si mohou dovolit jen ti nejbohatší.

Přesně v tomto stylu vypadá katalog Privilequ, nové cestovní agentury, kterou v září spustila skupina KKCG jednou z nejbohatších Čechů Karla Komárka. Katalog Privilequ má působit hlavně jako inspirace. A pro koho je? Pokud máte na mysli horních 5-10 tisíc nejbohatších čechů, tak budete muset ubrat. Ředitelka Privilequ Jaroslava Smejkalová tvrdí, že počty klientů se budou pohybovat v řádech stovek. Tahle relaxace je jen pro hrstku nejnáročnějších a nejbohatších Čechu, vysvětluje Smejkalová. Ne všichni milionáři jsou ochotni zaplatit za luxusní dovolenou tolik peněz. Do portfolia KKCG patří i další dvě cestovní kanceláře, a to Fischer a Nev-Dama, Privileq bylo tedy chytré doplnění.

Dovolená s Privileq

 

 

 

 

 

 

S Privileq přichází na český trh nová kategorie luxusního cestování s individuálním přístupem, to je hlavní předností cestovní agentury. “Plánujeme získat v prvním roce několik desítek klintů”, zdělil Miroslav Vyhnal, investiční ředitel KKCG a doplnil to tím, že na tržbách očekávají získ několik desítek milionů korun.

Pár desítek klientů, možná stovek a tržby stovky milionů korun? Podle vyhnala to není nijak přehnané, když průměrná cena zájezdu dosahuje stovek tisíc až milionů korun. Nejde o to kolik dní na dovolené budete, ale o přání klienta. Dva týdny na Antarktidě výjdou na stovky tisíc, měsíc na soukromém ostrově na Seychelách může dosahovat až k milionu. V Česku prozatím Privileq nemá konkurenci, protože i bohatí si běžně vybírají u cestovek z předem připravených zájezdů. “Podobné dovolené na míru jsou ale v zahraničí běžné”, sdělil analytik cestovního ruchu Jaromír Beránek ze společnosti Mag Consulting. Ze statistik KKCG vyplývá, že Čechů ochotných zaplatit za dovolenou stovky tisíc je mnoho. “Z našich zkušeností s oddělením Fischer VIP víme, že u nás nebývale vzrostla skupina nejmajetnějších a nejnáročnějších klientů, kteří mají dostatek finančních prostředků a mají zájem o dovolenou, jež odpovídá jejich vysokému životnímu standardu,” říká Jiří Jelínek, výkonný ředitel CK Fischer.

Dovolená s Privileq

 

 

 

 

 

 

 

Oproti měné než polovině všech Čechů, kteří jezdí na zahraniční dovolenou, vítězí Chorvatsko, tak bohatí utrácejí za trochu jiné destinace. Volí spíše Toskánsko a jih Francie, kde si pobyt zpříjemní golfem a vínem, za odpočinkem létají do Karibiku nebo Jihoafrické republiky. Smejkalová popisuje typického klienta Privilequ jako úspěšného, inteligentního a aktivního člověka, který má nedostatek času a mnoho peněz.

Ten si podle ředitelky Smejkalové může říci o cokoliv. Privileq dokáže připravit dovolenou na všech kontinentech. Některá přání mají ale svá hranice, například v Africe si nemůžete ulovit neomezený počet antilop nebo na Galapágách je omezený počet turistů. Přesto všechno má Privileq v katalogu nejluxusnější místa z celého světa.

Ohodnoťte
      Fortulion.cz
      Logo