Berte závist pozitivně

Závist nepatří mezi nejlepší vlastnosti, podíváme se na ní dnes ale z jiného pohledu. Závidíme stále a je jasné, že ji nemůžeme nikdy nasytit, protože si vždycky dokážeme najít jiný objekt závisti. Když se této vlastnosti nemůžeme zbavit, tak ji využijme pro náš prospěch.

Závist je touha po něčem, co nemáme. Jak to změnit v užitek? Když začnete někomu závidět, tak si položte následující otázky: Co se můžeme od osoby, které závidíme naučit? Jak mohla uspět? Je možné, že jsme podcenili nějaké kroky, které by vedly k úspěchu? Jaká věc mi brání, abych dosáhl svých cílů a k oné osobě se přiblížil? Jak můžu svoji hodnotu dostatečně ocenit, když se srovnávám s ostatními?

Americká studie potvrdila, že muži si hlavně závidí společenskou prestiž a s ní i věci, které k tomu patří, jako peníze, auto, dům a postavení. Kdežto ženy dokáží závidět cokoliv, od kabelky po výši platu kolegyně v práci. To jak se k sousedce chová manžel nebo jak umí tchýně vařit.

Úspěch a štěstí druhých je výborná inspirace. Z toho jaké máme pocity, můžeme usuzovat hodně. Pokud jim budeme chtít porozumět, tak nás to bude posouvat dál. Závist nám otevírá dveře, o kterých jsme dosud nevěděli. Otevřte ty dveře a pusťte se na cestu ke svým cílům.

Ohodnoťte
      Fortulion.cz
      Logo